Saulės elektrinė ant plokščio stogo

Saulės elektrinė ant stogo – itin dažnas reiškinys Vakarų Europoje. Tokio tipo sprendimų randama ir Baltijos valstybėse. Platus tvirtinimo sprendimų spektras leidžia saulės elektrinę sumontuoti ant jau esamos skardinės, metalinių lakštų, keraminių ar bituminių čerpių stogo dangos. Lengvos ankeruojamos ar nerūdijančio plieno laikikliais tvirtinamos aliuminio konstrukcijos yra ilgaamžės, itin tvirtos bei sandarios.
Saulės elektrinės efektyvumas labai priklauso nuo šlaitinio stogo pozicijos pagal pasaulio šalių kryptis. Palankiausios kryptys yra pietūs, pietryčiai, pietvakariai. Ant plokščio stogo montuojamos saulės elektrinės yra universalesnės – jas dažniausiai galima pasukti reikiamu kampu pagal pasaulio kryptis. Tokio tipo saulės elektrinių sprendimai gali būti pritaikomi ant gyvenamųjų ir komercinių pastatų šlaitinių ar sutapdintų stogų.
Tokio tipo elektrinės Lietuvoje tapo itin populiarios, kai Lietuvos Respublikos Seimo sprendimu nuo 2015 m. kovo 02 d. įsigaliojo Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo pataisos, skatinančios steigimą saulės šviesos elektrinių, kurių visa jose pagaminama elektros energija yra suvartojama namų ūkyje pagal dvipusės apskaitos principus. Daugiau tokio tipo elektrinių įrengimo pasiūlymų rasite čia.

Gaukite nemokamą konsultaciją

Esu:
+

Gaukite nemokamą konsultaciją

Būkite pirmieji sužinoję apie artėjančią paramą. Viskas ką Jums reikia padaryti, palikti savo kontaktus ir mes su Jumis susisieksime.

Esu: